Ciekawe ferie w Czarnej Górze

Zastanawiacie się, jak zaplanować zimowe ferie dla swoich dzieci, żeby nie były takie jak zawsze? Co zrobić, aby zapewnić swoim pociechom ogromną dawkę zabawy, a przy tym zadbać o to, by się nie nudziły? Jeśli uważacie, że kolejny z rzędu wyjazd do Zakopanego nie będzie tym, czego oczekują od ciebie twoje dzieci, pora zastanowić się nad innymi polskimi górami. Świetną alternatywą są Sudety (wikipedia.org/wiki/Sudety), które choć nie dysponują tak ogromną bazą turystyczną, noclegową i setkami stoków oraz wyciągów, wciąż mają do zaoferowania bardzo wiele.

Czarna Góra świetną alternatywą

Od kilku lat sercem sudeckich atrakcji narciarskich jest niewątpliwie Czarna Góra, na której zlokalizowany jest jeden z większych ośrodków tego typu w tej części Polski. Działa tu kilkanaście ogólnodostępnych stoków, wyciągów narciarskich (orczykowych i krzesełkowych) oraz rekomendowane przez FIS trasy biegowe, które często służą za miejsce treningów wielu światowej klasy zawodników. Ogromna popularność tego zimowego kurortu sprawia, że noclegi w Czarnej Górze (meteor-turystyka.pl – noclegi Czarna Góra) są rezerwowane z dużym wyprzedzeniem i to nie tylko przez turystów grupowych (wycieczki, kolonie, obozy szkolne i sportowe), ale także indywidualnych. Dla gości przygotowano bogatą bazę noclegową opierającą się na kwaterach i pokojach prywatnych w tak zwanych willach oraz na pensjonatach i ośrodkach wczasowych. Do dyspozycji turystów oddano również kilka zróżnicowanych tras pieszych i rowerowych, którymi dotrzeć można w praktycznie każde miejsce w Kotlinie Kłodzkiej. Trasy są zróżnicowane zarówno pod względem długości (od kilku, do kilkudziesięciu kilometrów) oraz trudności (łatwe podejścia dobre dla dzieci i osób starszych, jak i skomplikowane, trudne trasy wymagające dużej sprawności fizycznej).

Dodatkowe atrakcje

Zlokalizowana w pobliżu Czarnej Góry baza noclegowa jest skierowana głównie do tych turystów, którzy przybywają tutaj w celach aktywności fizycznej – jazdy na nartach, snowboardzie, wędrówce po górach lub rowerowych wycieczek. Nie oznacza to jednak, że w okolicy nie ma innych atrakcji. Zarówno w Siennej, jak i w pobliskim Stroniu Śląskim można skorzystać z typowo miejskich rozrywek (niekiedy odbywają się tu też koncerty i występy kabaretów) albo można się też wybrać w nieco dalszą podróż i zwiedzić Jaskinię Niedźwiedzią. Zimą dużym zainteresowaniem cieszą się konne kuligi i lodowiska, latem natomiast można wziąć udział w ognisku w typowo góralskim stylu i z udziałem regionalnych kapel oraz zespołów tanecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *