Iwonicz-Zdrój i Muzeum Historyczne

Osób interesujących się historią jest w Polsce bardzo dużo. Z racji tego, Iwonicz Zdrój oferuje zainteresowanym ludziom, udanie się do tamtejszego muzeum historycznego. Znajduje się tam wiele ciekawych elementów z tego regionu turystycznego. Przy okazji można zdecydować się w tym miejscu na wycieczkę w towarzystwie doświadczonego przewodnika. Dzięki temu, każdy eksponat znajdujący się w muzeum będzie dokładnie omówiony przez specjalistę, a turyści będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na tematy historyczne.

Muzeum postało w tej miejscowości w XX wieku, ale po dzisiejsze czasy zachowane jest w bardzo dobrym stanie, dlatego jest chętnie odwiedzane przez przyjezdnych. Przede wszystkim w środku znaleźć można wystawę stałą, mówiącą ludziom o historii Iwonicza-Zdroju oraz o wydarzeniach rozgrywanych na terenie pobliskiego zespołu pałacowo-parkowego. Znajdują się tam wizerunki ważnych postaci z tego regionu turystycznego. Na jednym z pięter, dostępna jest wystawa przedstawiająca zbiory militarne z okresu I wojny światowej, która z pewnością zainteresuje wszystkich fanatyków okresu wojennego. W muzeum odbywają się też regularnie różnego rodzaju wystawy czasowe, dlatego na brak wrażeń nie można w tym miejscu narzekać. Przed wejściem do budynku, znajduje się specjalnie zaprojektowany skansen z bronią ciężką, gdzie dominują zwłaszcza armaty z bardzo dawnych lat. Można się z nimi dokładnie zapoznać, choć niewskazane jest oczywiście ich dotykanie. Do obejrzenia dostępne są także różne hełmy, czołgi oraz wyrzutnie rakiet. Placówka ta powinna zaspokoić wymagania wszystkich osób, które cenią sobie historię Polski i chcą się z nią bliżej zapoznać. Takich na szczęście jest wiele.

Muzeum historyczne w Iwoniczu-Zdroju to świetne rozwiązanie na nudne dni podczas ferii zimowych lub wakacji. Prezentowane tam wystawy są bardzo ciekawe, a przewodnik opowiadający o eksponatach mówi bardzo interesująco, dlatego warto go słuchać i poszerzać swoją wiedzę w tym zakresie. Ogrom atrakcji tego miasta, zachęca nas do pozostania w nim na dłużej. Na szczęście obszerne zaplecze noclegowe Iwonicza Zdrój (meteor) na to pozwala, gdyż znajdują się w nim dobrze wyposażone ośrodki wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, a także komfortowo urządzone pokoje gościnne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *