Nie tylko fabryki i filmy, czyli Łódź sportowa

Łódź to miasto, które większości kojarzy się przede wszystkim z przemysłem, który powstał tutaj w XIX wieku i zmienił nie do poznania oblicze tego regionu. Drugim skojarzeniem z Łodzią jest tutejsza Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna, gdzie uczyło się wielu sławnych aktorów, znanych dzisiaj nam z ekranu oraz teatrów. Jednak to także miasto, gdzie można spędzić czas aktywnie, a sport jest istotnym elementem życia wielu mieszkańców.

W Łodzi mieszkańcy, jak i turyści skorzystać mogą z wielu możliwości uprawiania ruchu. Są tu baseny kryte oraz kąpieliska zewnętrzne, zimą działają lodowiska, a latem korzystać można chociażby z kortów tenisowych i zewnętrznych siłowni. Działają w mieście także liczne ścianki wspinaczkowe, strzelnice, szkoły tańca, skateparki, a nawet aeroklub. Czynnych jest tu kilkanaście klubów jeździeckich, siłowni, klubów fitness. Jednym słowem, każdy znajdzie tutaj dla siebie miejsce na idealne spędzenie wolnego czasu.

W Łodzi znajduje się także kilkadziesiąt parków oraz miejskie lasy, m. in. Las Łagiewnicki. Są one idealnym miejscem na uprawianie Nordic Walkingu, joggingu oraz jazdy na rowerze. Ci ostatni do dyspozycji mają wiele dróg rowerowych. W ostatnim czasie w Polsce powstało wiele nowych ścieżek rowerowych, nie tylko w Łodzi, ale także innych miejscowościach, np. w Mikoszewie.  W internecie łatwo można znaleźć także mapy, gdzie zaznaczone są wydzielone ścieżki rowerowe, chodniki, gdzie dopuszcza się ruch rowerowy oraz kontrapasy. Całość powoduje, że można zaplanować bardzo przyjemną wycieczkę po okolicy. Z roku na rok przybywa osób, które wybierają dwa kółka, by poruszać się po mieście, między poszczególnymi atrakcjami. Nic dziwnego, bo stan infrastruktury polepsza się z każdym rokiem. Pojawiają się nie tylko nowe trasy, ale także stojaki na rowery. Działa tu także system Łódzki Rower Publiczny, którego stacje znajdziemy w całym mieście. Na ponad 100 stacjach znajduje się 1000 rowerów, które możemy wypożyczyć jednym kliknięciem.

Przyjeżdżając na imprezę sportową do Łodzi lub gdy wpadliśmy tutaj jedynie pozwiedzać, będziemy na pewno potrzebować miejsca do spania w centrum. W Łodzi na szczęście znajdziemy bez problemu obiekty, jak prywatne kwatery i schroniska, gdzie możemy zarezerwować dla siebie tanie noclegi. Łódź ma jednak zdecydowanie bardziej zróżnicowaną bazę noclegową {sprawdź na Meteorze} – w samym tylko centrum znajdziemy kilkadziesiąt hoteli oraz hosteli. Blisko z nich nie tylko do obiektów sportowych, ale także do najważniejszych muzeów oraz zabytków miasta. Przy samej ulicy Piotrkowskiej, najpopularniejszej miejskiej arterii, znajdziemy kilkanaście takich obiektów.

6 thoughts on “Nie tylko fabryki i filmy, czyli Łódź sportowa

  1. Nawet nie wiedziałam, że w Łodzi można tak na sportowo wypoczywać i tyle jest możliwości dla turystów

  2. Mnie Łódź kojarzyła się wyłącznie muzycznie, a tu widzę, że znowu trzeba szukać noclegu w tym pięknym mieście, tym razem, żeby odpocząć pod innym kątem:)

  3. mnie się spodobało w Łodzi, chociaż na dłuższy czas to bym się nie przeprowadziła, bo za daleko w góry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *