Ustroń na mapie śląskich kurortów

Na polskiej mapie kurortów bardziej i mniej znanych Ustroń zajmuje bardzo wysokie miejsce. Od lat do tego górskiego miasta przyjeżdżają pacjenci i turyści. Wiadomo, tych pierwszych sprowadza możliwość podleczenia zdrowia i skorzystania z dobrodziejstw jakie niosą kąpiele w wodach, a także zabiegi stosowane w gabinetach odnowy biologicznej. Turyści, którzy tak tłumnie tutaj przyjeżdżają szukają przede wszystkim kontaktu z naturą. Po roku czy tygodniu ciężkiej pracy każdy z nas potrzebuje jakiejś odskoczni, zmiany otoczenia, poznania nowych ludzi. Nieważne jak długo potrwa nasz wyjazd, tydzień, dwa, a może przyjedziemy tylko na weekend. Jedno jest pewne, stąd każdy wyjeżdża zadowolony.

Miasto zadbało aby każdy z przyjezdnych znalazł odpowiedni dla siebie nocleg (➞). Działa wiele hoteli, pensjonatów, kwater prywatnych, ośrodków wczasowych, gospodarstw agroturystycznych i innych miejsc. Zaplecze gastronomiczne też wygląda imponująco. Drogie restauracje, bary, pizzerie i różne punkty serwujące urozmaicone dania. Na pewno nikt nie będzie narzekał i znajdzie coś dla siebie. Największą atrakcyjnością w Ustroniu cieszy się góra Czantoria. Wejście na nią zajmuje 2,5 godziny ale wjechać też można kolejką krzesełkową a właściwie ławeczkową. Na szczycie czeka na nas fantastyczny widok. Można usiąść na trawie i cieszyć się otoczeniem. W zasięgu ręki znajdują się małe bary i punkty z pamiątkami.

Inną atrakcją na Czantorii jest letni tor saneczkowy i pokazy lotów drapieżnych ptaków. Popularna jest też Równica. Jest to idealne miejsce na spacery. Całą trasę można pokonać pieszo bez zbędnego wysiłku. Można tam też dojechać samochodem. Również w tym miejscu do dyspozycji mamy całoroczny tor saneczkowy, park linowy z trasami o różnym stopniu trudności i legendarna „Koliba pod Czarcim Kopytem”. Jeśli nie prowadzimy samochodu warto spróbować grzańca, który jest specjalnością lokalu. W mieście działają też kina, muzea, baseny zwykłe i solankowe, grota solna – szczególnie polecana przy problemach z drogami oddechowymi ale odpocząć i zrelaksować się w niej może każdy. Miasto dba także o swoich najmłodszych turystów. Powstało wiele ciekawych miejsc, które przyciągają dzieci w każdą pogodę. Ustroń to bardzo dobre miejsce na odpoczynek dla każdego, bez względu na wiek i każdej porze roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *