Weekendowy wyjazd – Solina

Piękny kraj jakim jest Polska, oferuje swoim mieszkańcom atrakcyjne kierunki turystyczne, których ilość potrafi przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Najpopularniejsze zna każdy z nas i potrafi wymienić jednym tchem, z przysłowiowo zamkniętymi oczami. Warto wiedzieć jednak, że istnieje także dużo miejsc nie tak popularnych, ale jednak niczym nie ustępujących tym najbardziej znanym. Wręcz przeciwnie, kameralny charakter znacznie wpływa na ich unikalny klimat. Dobrym pomysłem jest rozważenie wyjazdu w któreś z takich miejsc.

Jednym z ciekawych miejsc jest Solina. Ta niewielka wieś (licząca niespełna dwustu mieszkańców) leży w województwie podkarpackim, nad Sanem. Jej historia związana jest nierozerwalnie z pobliskim Leskiem. Miejscowości te łączy chociażby ród Kmitów, pierwszych właścicieli tych okolic. Jednak tym, co przyciąga turystów do tego miejsca, jest oblewające je od południa Jezioro Solińskie. Jezioro to, jest w rzeczywistości zbiornikiem retencyjnym wybudowanym w 1960 roku. Zapora pozostaje od tamtego czasu najwyższym (82 metry) tego typu obiektem w Polsce. Jest również bardzo długa (661 metrów), co sprzyja długim spacerom.

Jeśli chodzi o noclegi Solina zapewnia przyjezdnym szeroki wachlarz możliwości. Skorzystać możemy z licznych hoteli, hosteli, schronisk, pensjonatów, pól namiotowych {meteor-turystyka.pl}. Tak naprawdę ogranicza nas jedynie nasz gust oraz zasobność portfela. Szczególnie polecić można wyjazd z namiotem. Wówczas, będąc niezależnym, można śmiało ruszyć w znacznie dalszą podróż po Bieszczadach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *