Jak wiadomo, copywriting to praca ze słowem. Polega na tworzeniu wartościowych tekstów, które pomogą w pozycjonowaniu naszej strony oraz w zbudowaniu autorytetu w danej dziedzinie. Wiele osób wciąż uważa, że w pisaniu nie może być nic trudnego i tak naprawdę każdy jest w stanie stworzyć treści na witrynę internetową. Gdyby tak było, to nie istniałaby potrzeba zatrudniania copywriterów – a jednak wciąż ofert pracy na to stanowisko nie brakuje. Chcesz dowiedzieć się, dlaczego Tobie również się przyda? Zostań z nami!

Kim jest copywriter?

Najprościej mówiąc, copywriter jest specjalistą od słowa pisanego – tworzy teksty na strony internetowe. Przez długi czas kojarzono ten zawód głównie z wymyślaniem nazw marek, sloganów czy reklamowych – dziś można jednak wyróżnić kilka specjalizacji copywritingu. Należy do nich m.in. SEO copywriting, czyli tworzenie tekstów przyjaznych dla algorytmów przeglądarek internetowych, ale także wnoszących wartości dodane dla odbiorców w postaci angażujących i wartościowych treści. Ich celem jest przede wszystkim osiągnięcie jak najwyższych pozycji w wynikach wyszukiwania Google. Copywriter powinien być przede wszystkim wszechstronny, dzięki czemu nie będzie dla niego problemem znalezienie informacji na dany temat i stworzenie firmowego bloga, przygotowanie e-booka, instrukcji czy artykułu sponsorowanego. Ponadto specjalista od tworzenia tekstów pomoże zająć się napisaniem unikatowych opisów katalogów i produktów, jeśli Twoja branża to sklep e-commerce.

copywriter
fot. pixabay.com

Dobry content to podstawa

W dzisiejszych czasach firmy codziennie publikują w Internecie coraz to nowsze treści, których ilość bywa trudna do zliczenia. Jednak to nie w ilości, a w jakości powinniśmy dopatrywać się wartościowego contentu, który pozwoli Ci wybić się na tle konkurencji, wyróżniając Twoją stronę internetową. Działania algorytmów wciąż pozostają zagadką i zmieniają się tak często, że nie analizując tego na bieżąco, można czuć się zagubionym. Jeszcze do niedawna wystarczyło napisać tekst obfitujący w słowa kluczowe. Teraz to nie wystarcza – dobre SEO jest tworzone na podstawie unikatowego, rzetelnego contentu, który angażuje użytkowników i odpowiada na ich potrzeby. Duplikacja treści i powielanie jej z innych stron skutkuje wyłącznie obniżeniem pozycji w wyszukiwarce Google.

copywriter szukam
fot. pixabay.com

Czy copywriter jest Ci potrzebny?

Naszym zdaniem oddelegowanie pisania tekstów w ręce copywritera jest jak najbardziej dobrym krokiem. Dlaczego?

Zyskujesz więcej czasu

Pisanie tekstów, choć wcale nie musi być zajęciem żmudnym, zajmuje dużo czasu. Dopóki jest to pozyskiwanie polubień na Facebook’u w postaci tworzenia posta podczas przerwy na kawę, można tego nie odczuć. Jednak zdecydowanie się na prowadzenie bloga firmowego czy stworzenie unikatowych opisów kategorii Twoich produktów wiąże się z wieloma godzinami spędzanymi przed komputerem wyłącznie na pisaniu. Oddelegowanie tego zadania przydzielonej do tego osobie pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu, który możesz poświęcić na inne aspekty swojej działalności.

Wiedza i doświadczenie są w cenie

Dobry copywriter to osoba, która ma na swoim koncie niejeden tekst. Wiedząc, że to właśnie doświadczenie pozwala na owocną pracę na tym stanowisku, powinieneś wybrać osobę, która zajmuje się tworzeniem treści od jakiegoś czasu. W ten sposób zyskasz pewność, że działania są przemyślane, a treści przejrzyste i rzetelne – angażują nie tylko społeczność, ale także pozwalają algorytmom wyszukiwarki na wyświetlanie Twojej strony na wyższych pozycjach. Pamiętaj, że nie zawsze będziesz miał czas na to, by jednocześnie prowadzić swój biznes, pisać wartościowe teksty i śledzić nowinki związane z pozycjonowaniem.

Regularność treści

Nawiązując współpracę z zawodowym copywriterem, możesz liczyć na to, że treści na Twojej stronie będą pojawiały się regularnie. Jest to szczególnie ważne w przypadku prowadzenia bloga firmowego. Tak jak wspomnieliśmy, nie zawsze możesz znaleźć moment na pisanie tekstów, a tym bardziej na tworzenie ich regularnie. W ten sposób blog nie będzie aktualizowany na tyle często, na ile powinien.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here