Każde działanie marketingowe jest realizowane w jakimś konkretnym celu. Zazwyczaj jest nim osiągnięcie jak największej ilości konwersji, czyli najistotniejszych – z naszego punktu widzenia – zachowań użytkowników. W przypadku sklepu internetowego najważniejszą akcją podejmowaną przez odbiorców jest transakcja. Jak ją osiągnąć? Podpowiadamy poniżej.

Konwersja – co to jest?

Tak jak wspomnieliśmy powyżej, konwersja jest takim zachowaniem użytkowników będących na naszej stronie, na którym najbardziej nam zależy. Dla różnych stron będą różne definicje konwersji. Przykładowo: dla bloga będzie nią przeczytanie postu, dla strony usługowej – kliknięcie w numer telefonu lub adres e-mail prowadzący do kontaktu. Dla sklepu internetowego natomiast, choć można zdefiniować kilka rodzajów konwersji, najważniejszą będzie transakcja. Dzięki niej bowiem generowany jest największy, realny przychód poprzez zwiększoną sprzedaż.

konwersja w ecommerce
fot. pixabay.com

Jak doprowadzić do konwersji?

Pewnym jest, że im więcej działań marketingowych prowadzisz, tym lepiej. Zwłaszcza, jeśli mogą być koordynowane między sobą, np. w agencji marketingowej pomiędzy działami SEO i reklamowym. Jest to zatem jedna z zalet stawiających współpracę z większą firmą ponad kilku różnych freelancerów. Jak jednak doprowadzić do wygenerowania jak największej ilości transakcji w sklepie internetowym?

Reklamy Google Ads

Wyszukiwarki internetowe są potężnym narzędziem. Codziennie setki osób wpisują tam różne frazy – w tym z pewnością takie, które są powiązane z Twoją firmą. Inwestycja w reklamy Google Ads pozwoli Ci przede wszystkim na wykorzystanie przestrzeni w wyszukiwarce w celu przedstawienia swojej oferty za konkretną opłatą. Działania reklamowe dyktuje budżet, który na nie przeznaczasz – zostaje on dzielony przez średnią ilość dni w miesiącu i wykorzystywany w ramach budżetu dziennego. On natomiast jest w stu procentach wydawany na stworzone kampanie. 

Mogą to być reklamy tekstowe, w których priorytetem jest ustawienie odpowiednich słów kluczowych zawierających intencję sprzedażową użytkownika. W przypadku sklepu e-commerce najbardziej skutecznym rodzajem kampanii jest jednak produktowa. To właśnie ona powoduje przedstawianie Twojej oferty w wyszukiwarce Google w postaci zdjęć z ceną wyświetlanych na samej górze strony. W ramach kampanii produktowej należy ustawić odpowiednie stawki na produktach – czyli najwyższą kwotę, jaką jesteś w stanie zapłacić za pojedyncze kliknięcie użytkownika. 

Reklamy Google Ads pozwolą Ci nie tylko na zwiększenie świadomości istnienia Twojej marki, ale także na realny wzrost konwersji w postaci transakcji. To właśnie w ten sposób wiele firm zaczynało swój biznes – przeznaczając spore sumy na kampanie reklamowe w Internecie! Co więcej, Google Ads rozlicza się z Tobą wyłącznie za kliknięcia. Oznacza to, że możesz wyświetlać swoją reklamę zupełnie za darmo, dopóki któryś użytkownik w nią nie kliknie.

Reklamy Facebook Ads

Reklamy w wyszukiwarce to jedno. W dzisiejszych czasach dobrze jest jednak postawić na promocję firmy także w social mediach. Jakie są korzyści z połączenia obu kanałów? Google Ads i Facebook Ads różnią się od siebie pod wieloma względami, w tym przede wszystkim sposób, w jaki reklamy są wywoływane. W wyszukiwarce linki sponsorowane pojawiają się wtedy, gdy ktoś wpisze frazę związaną z naszą branżą. W social mediach natomiast algorytm określa charakterystyczne zachowania i zainteresowania odbiorców, na tej zasadzie dobierając spersonalizowane reklamy. Odpowiednio skonfigurowana grupa docelowa może przyczynić się do wzrostu konwersji na stronie. Ponadto dzięki Facebookowi jesteś w stanie dotrzeć do osób, do których z pewnością nie trafiłaby Twoja reklama w wyszukiwarce Google. To naprawdę cenny kanał!

jak wygenerować transakcje w sklepie
fot. pixabay.com

Działania pozycjonujące

Inwestycja w SEO to świetny sposób na zwiększenie swojej widoczności w sieci. Im wyższe zajmujesz pozycje w rankingu Google, tym większa Twoja szansa na wywołanie zainteresowania wśród użytkowników. Wartościowe treści, ciekawy content na stronie – to wszystko składa się na skłonienie odbiorców do podjęcia decyzji zakupowej. 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here