Urządzenie kuchni jest to naprawdę trudna sprawa, a w wielu przypadkach jest to bardzo trudne. Często sam rozkład mieszkania, w którym mieszkamy, zasadniczo je dyskwalifikuje. Rozkład jest to jednak sprawa w dużej mierze niezależna od nas, dlatego teraz skupimy się na tym, na co mamy wpływ.

Co wpływa na funkcjonalność kuchni?

Niezależnie od tego, jaki mamy rozkład mieszkania, to zawsze znajdą się sposoby, które pozwolą na to, aby było ono bardziej funkcjonalne. Do takich metod zaliczymy metody projektowania przestrzeni, czyli na przykład piekarnik na ergonomicznej wysokości, jak i typowo praktyczne „Lifehack-i”, które wymagają niewielkich środków, ale sporo pomysłowości. Do tych drugich zaliczymy na pewno pojemniki ażurowe, pojemnik plastikowy z przegródkami oraz Pojemnik z przegródkami z innych materiałów.

Ergonomia

Do kwestii ergonomicznych zaliczymy wszystkie te rozwiązania, które musimy zaplanować przed remontem, a ich realizacja będzie wymagać większych wydatków finansowych. Do tego typu ergonomicznych rozwiązań zaliczymy między innymi piekarnik umieszczony na wysokości klatki piersiowej, czy blaty, które zawijają się ku górze w sąsiedztwie ściany.

Porządek w szafkach

Kuchnia ma to do siebie, że potrzebujemy w niej dość sporą liczbę przyrządów, składników i przypraw. Poupychanie tego wszystkiego w szafkach nie jest najlepszy pomysłem. Zawsze wyjdzie z tego bałagan, potrzebne rzeczy trudno będzie wyciągnąć, a czasem w ogóle znaleźć. Zdecydowanie pomaga utrzymać porządek pojemnik plastikowy z przegródkami oraz pojemniki ażurowe.

Taki pojemnik z przegródkami pozwala, na szybkie wyciągnięcie wszystkiego co nas interesuje na blat i odszukanie, konkretnych przedmiotów, składników i przypraw. Pojemniki z przegrodami oraz kieszeniami są nazywane również organizerami kuchennymi. Są dostępne od ręki w zasadzie w każdym sklepie z akcesoriami kuchennymi lub z materiałami meblarskimi. Z powodzeniem możemy również kupić je przez internet. Zanim jednak kupimy taki organizer, należy wcześniej zmierzyć szafkę.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNaprawy mebli
Następny artykułTechnologia jest ważna?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here