Kurier – sposób na ekspresową przesyłkę

0
793

Czy doręczenie paczki w dniu jej nadania jest możliwe? Oczywiście, że tak. Co więcej, niektóre firmy kurierskie oferują przesyłkę nawet w ciągu godziny. Jak zamówić takiego kuriera, jeśli ważne dokumenty czy produkt musi trafić do odbiorcy natychmiast? Taka opcja jest możliwa przede wszystkim na rynku lokalnym. Szczegóły przedstawiamy poniżej.

Ekspresowa paczka – jak to działa?

Przesyłki kurierskie można realizować na rynku lokalnym, czyli na terenie tego samego miasta, na rynku krajowym oraz międzynarodowym. Nadana przesyłka kurierska trafi pod wskazany adres i nie ma tutaj znaczenia lokalizacja odbiorcy. Zawsze należy jednak uwzględnić, że adres adresata ma kolosalne znaczenie dla terminu odbioru przesyłki. Nie da się ukryć, że nie mamy co liczyć na to, że przesyłka nadana dzisiaj, trafi tego samego dnia czy nawet jutro do odbiorcy w Stanach Zjednoczonych. Jest to po prostu niemożliwe ze względów logistycznych, uwzględniając odległość pomiędzy nadawcą a odbiorcą. Paczki krajowe są dostarczane najczęściej kolejnego dnia roboczego, a te na arenie międzynarodowej w ciągu kilku dni.

Możliwe są jednak ekspresowe paczki, ale mówimy tutaj o rynku lokalnym. Zamów kuriera DPD w Gdańsku, by paczka na terenie tego miasta trafiła do odbiorcy nawet w ciągu godziny. To świetna opcja dla firm, których dostarczanie towarów, dokumentów do klientów czy kontrahentów ma priorytetowe znaczenie dla działalności, rozwoju, minimalizacji kosztów i generowanie coraz większych zysków.

Na platformie epaka.pl możesz zresztą porównać oferty różnych firm kurierskich, jakie działają na terenie naszego kraju. Wybierz taką, która zagwarantuje Ci dostarczenie priorytetowej paczki tego samego dnia. Zazwyczaj odbywa się to w kilku prostych krokach.

Telefonujesz do firmy kurierskiej i ustalasz godzinę odbioru paczki. Zaznaczasz opcję priorytetową, zgodnie z którą jeszcze dzisiaj przesyłka ma trafić do odbiorcy. Musisz jednak mieć na uwadze, że takie nadanie może kosztować nieco więcej, aniżeli standardowe przesyłki kurierskie.

Rynek firm kurierskich w Polsce

Warto wiedzieć, że w branży kurierskiej panuje dzisiaj ogromna konkurencja. Nie bierzemy tutaj pod uwagę przesyłek pocztowych, które już jakiś czas temu odeszły do lamusa, ale jedynie oferty kurierów. Aby móc utrzymać się na rynku, zdobywać rzesze klientów i uzyskiwać przewagę konkurencyjną, kurierzy muszą się naprawdę starać. To dlatego większość firm kurierskich oferuje różnorodne pakiety i abonamenty dla klientów indywidualnych oraz firm, które udaje się dopasować pod względem indywidualnych potrzeb. Obsługa kurierska jest dzisiaj dosłownie „szyta na miarę”. Coraz częściej oferty mają na celu spełnianie wyjątkowych potrzeb klientów, a takimi są z całą pewnością ekspresowe przesyłki. Zawsze przed wyborem konkretnego kuriera warto porównać co najmniej kilka propozycji, by wybrać współpracę idealną, zarówno pod względem kosztów, ale też jakości obsługi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here