Poczta czy kurier – co lepsze?

0
967

Czasy, w których poczta miała monopol na wysyłanie i odbiór przesyłek, już dawno na szczęście minęły. Dzisiaj wymagamy optymalnego komfortu, niskich cen i krótkiego czasu realizacji zlecenia. Takie zalety wykazują przesyłki kurierskie i nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

Dlaczego warto współpracować z firmą kurierską?

Ten aspekt można rozpatrywać w dwóch kierunkach – firmy kurierskie współpracują zarówno z klientami indywidualnymi, jak i przedsiębiorcami. Bez względu na częstotliwość nadawania czy odbierania paczek, ta opcja i tak jest najkorzystniejsza.

Przede wszystkim firma kurierska oferuje wysyłki i dostarczanie paczek nie tylko lokalnie, jak DPD w Częstochowie, ale też na rynku krajowym i międzynarodowym. W tym przypadku lokalizacja nie ma absolutnie żadnego znaczenia, ponieważ kurier ma dotrzeć pod wskazany adres.

Kolejną zaletą jest szybkość. Czy wiesz, że na rynku lokalnym, na przykład w obrębie tego samego miasta, paczka może zostać dostarczona priorytetowo jeszcze tego samego dnia? Patrząc na rynek krajowy, kurier dostarczy przesyłkę kolejnego dnia roboczego, a jeśli istnieje taka konieczność, również w sobotę.

Jedną z głównych zalet jest optymalny komfort. Aby nadać albo odebrać paczkę od kuriera nie trzeba nawet wychodzić z domu. Kurier przyjedzie i załatwi wszelkie formalności, a w czasie trwającej pandemii koronawirusa odbywa się to w sposób bezkontaktowy.

Warto wspomnieć także o współpracy działalności biznesowych, które stawiają na przesyłki kurierskie. Same firmy kurierskie oferują nierzadko korzystne pakiety i abonamenty, zgodnie z którymi klient może liczyć nie tylko na rabaty, ale i ustalony harmonogram wysyłki czy dostarczania paczek. Dzięki temu ten dział prowadzenia biznesu nie zaburza podstawowych zadań, jakie realizowane są w celu generowania zysków.

Należy też dodać, że przesyłki kurierskie mogą być opłacane z góry albo za pobraniem, czyli przy ich dostarczaniu. Taki sposób transakcji jest możliwy i to bez względu na rodzaj paczki. Dodajmy tutaj, że kurierzy przyjmują przesyłki bez względu na wagę czy gabaryt, co bez wątpienia jest kolejną zaletą.

Dlaczego przesyłki pocztowe odchodzą do lamusa?

Oczekiwanie na paczkę co najmniej kilka dni, wysokie ceny, konieczność udawania się do oddziału pocztowego celem nadania albo odebrania przesyłki? Właśnie takie cechy wykazuje korzystanie z usług tradycyjnej Poczty Polskiej.

Jeśli chcesz wysłać paczkę, musisz ją dobrze zapakować, zanieść na pocztę, odstać w nierzadko długiej kolejce do okienka. Zwróć uwagę, że za całość zapłacisz sporo więcej, aniżeli korzystając z kuriera.

Odbiór przesyłki pocztowej jest jeszcze bardziej niekomfortowy. Po długim oczekiwaniu otrzymasz awizo, z którym musisz udać się na pocztę. Tam znowu odstoisz w kolejce, a dopiero później odbierzesz przesyłkę, z która udasz się do domu.

Pamiętajmy także, że nadawanie paczek pocztowych przez firmy jest zupełnie nieopłacalne. Niektóre przedsiębiorstwa wysyłają ich przecież ogromną ilość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here