Nawet stosunkowo niewielki remont może być poważnym obciążeniem dla domowego budżetu. W końcu nie każdy może sfinansować zakup materiałów budowlanych i usługi fachowców wyłącznie z bieżących dochodów. Zastanawiasz się, skąd wziąć pieniądze na odświeżenie czy też metamorfozę pomieszczeń? Poznaj kilka popularnych sposobów na zdobycie pieniędzy niezbędnych do przeprowadzenia remontu mieszkania.

Kredyt

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań od lat pozostają kredyty bankowe. W tym przypadku można wyróżnić kilka rodzajów usług pozwalających na sfinansowanie remontu. Można przykładowo wziąć kredyt gotówkowy z możliwością przeznaczenia na dowolny cel. W przypadku zakupu nieruchomości warto z kolei pomyśleć o kredycie remontowo-mieszkaniowym. Ponadto można zdecydować się na kredyt hipoteczny przygotowany z myślą o osobach potrzebujących dodatkowego zastrzyku gotówki na remont. W takiej sytuacji konieczne jest oczywiście posiadanie praw do nieruchomości, która będzie zabezpieczeniem zaciągniętego zobowiązania.

Pożyczka

Pieniądze można pożyczyć również od instytucji pozabankowych i parabanków. Te ostatnie są jednak z różnych względów dość ryzykowną opcją. Często działają na pograniczu prawa, a za nieterminową spłatę naliczane są ogromne odsetki, które mogą wpędzić w poważne problemy finansowe. Z kolei instytucje pozabankowe to m.in. różnego rodzaju firmy pożyczkowe, których działalność opiera się na środkach własnych, właścicieli firm bądź inwestorów. W przypadku parabanków pieniądze na pożyczki są natomiast deponowane od klientów prywatnych.

Oszczędności

W przypadku braku możliwości sfinansowania remontu z bieżącej wypłaty nie zawsze trzeba zadłużać się w banku bądź innej instytucji. Niekiedy warto sięgnąć po oszczędności zgromadzone np. na lokacie założonej w ramach usług bankowych Volkswagen Financial Services. Co więcej, często zerwanie lokaty terminowej przed czasem może wiązać się z mniejszymi stratami niż odsetki do zapłacenia w przypadku kredytu bądź pożyczki. Sięgnięcie po oszczędności może być też dobrą opcją, gdy np. nie ma się zdolności kredytowej. Warto jednak zawsze zostawić pewną sumę na tzw. czarną godzinę.

Zbiórka

W dobie Internetu sporym zainteresowaniem cieszą się różnego rodzaju zbiórki. Można przykładowo poprosić znajomych i krewnych o wpłatę datków z okazji urodzin. Taki prezent z pewnością ucieszy bardziej niż kwiaty bądź bibeloty, a z kolei bliscy nie będą musieli tracić czasu na szukaniu upominku. O zbiórce warto też pomyśleć w sytuacji, gdy remont jest potrzebny z powodu np. pożaru, zalania mieszkania czy innej życiowej tragedii.

Wyprzedaż

Dobrym sposobem na zdobycie dodatkowej gotówki na remont może być zorganizowanie wyprzedaży. Warto w pierwszej kolejności zajrzeć do szafy i sprawdzić, czy być może nie dałoby się wystawić niektórych ubrań na jednej z popularnych platform sprzedażowych. Podobnie można postąpić w przypadku mebli i innych elementów wyposażenia, które zamierza się wymienić podczas remontu, a nadają się do dalszego użytku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here